• 100 lat niepodległości
  • 20 lat Powiatu
ZMIANA GODZIN DYŻURU W PUNKCIE NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W WILAMOWICACH W DNIU 2 LISTOPADA 2018 r.
Dnia 2.11.2018 r. ( piątek) w związku ze skróconym czasem pracy Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego w Wilamowicach, ul. Paderewskiego 3 – nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w godzinach 9:00-13:00.

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Tradycyjne kolędowanie w Dankowicach

29 Sty 2018

"Łokarynki, fujarecki, skrzypki, dudy, basy, Ej zagrojcie Jezuskowi po wsyściutkie casy!” śpiewały członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, które wystąpiły minionej niedzieli podczas IX Regionalnego Przeglądu Zespołów Kolędniczych Kół Gospodyń Wiejskich w Dankowicach.

Organizatorami przeglądu byli: Rejonowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku- Białej na czele z Danutą Kożusznik – prezesem Zarządu i Waldemarem Pieczarą – przewodniczącym Rady RZRKiOR, Koło Gospodyń Wiejskich w Dankowicach wraz z przewodniczącą Koła Anielą Stańko, Gmina Wilamowice oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wilamowicach. Patronat honorowy objął Burmistrz Wilamowic oraz Starosta Bielski.

Podczas przeglądu na dankowickiej scenie wystąpiło blisko 400 osób z powiatu bielskiego, cieszyńskiego, oświęcimskiego, wadowickiego i suskiego. Zespoły, które mieliśmy okazję wysłuchać, były bardzo często wielopokoleniowe – śpiewały babcie, mamy i wnuczęta … co świadczy między innymi o wielkim sukcesie organizatorów, których głównym celem organizacji tego typu przeglądu jest oprócz prezentowania tradycyjnych kolęd, pastorałek, strojów i zwyczajów, jest również przekazanie młodemu pokoleniu tradycji i dziedzictwa kulturowego beskidzkiej wsi.

Wielkie podziękowania należą się członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich w Dankowicach, które jak prawdziwe gospodynie ugościły wszystkich uczestników i gości tradycyjnym chlebem ze smalcem, żurkiem i bigosem. Ponadto całość przeglądu uzupełniła prezentacja dorobku rękodzielniczego KGW Dankowice, Stowarzyszenia Przyjaciół Kaniówka, lokalnych artystów, dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Dankowicach, KGW Dzięgielów oraz stoisko kosmetyczne Firmy FOREVER ALOES.

Przegląd uświetnili swoją obecnością: senator RP Andrzej Kamiński, posłanka na Sejm RP Małgorzata Pępek, wicestarosta Bielski Grzegorz Szetyński, burmistrz Wilamowic Marian Trela oraz zastępca burmistrza Stanisław Gawlik, przewodniczący Rady Miejskiej w Wilamowicach Stanisław Nycz wraz z radnymi m.in. Stanisławą Kudłacik, Jerzym Norymberczykiem, Andrzejem Sadlokiem i Tadeuszem Grzywą, członkini Zarządu Krajowego Rady KGW Gertruda Proksa, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wilamowicach Aleksander Nowak oraz dyrektor Zespołu Szkół w Dankowicach Dorota Foltan.

Patronat medialny objęli: Radio Bielsko, MojaWies.pl, Gazeta Beskidzka, Gazeta Lokalna Wilamowice i Okolice, Mój Powiat.

/Tekst i foto: M. Więzik/