• 100 lat niepodległości
  • 20 lat Powiatu
ZMIANA GODZIN DYŻURU W PUNKCIE NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W WILAMOWICACH W DNIU 2 LISTOPADA 2018 r.
Dnia 2.11.2018 r. ( piątek) w związku ze skróconym czasem pracy Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego w Wilamowicach, ul. Paderewskiego 3 – nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w godzinach 9:00-13:00.

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Przegląd zespołów kolędniczych KGW

23 Sty 2018

W OSP w Dankowicach pod patronatem burmistrza Wilamowic i starosty bielskiego 28 stycznia odbędzie się IX Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych Kół Gospodyń Wiejskich.

Jego organizatorzy to Rejonowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku- Białej, KGW Dankowice, Gmina Wilamowice i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wilamowicach.

Celem przeglądu cieszącego się coraz większą popularnością wśród członkiń KGW jest prezentacja, zachowanie oraz ochrona tradycji i dziedzictwa kulturowego podbeskidzkiej wsi, promocja obszarów wiejskich i jej bogactwa kulturowego w celu zwiększenia atrakcyjności turystycznej regionu, integracja społeczności wiejskiej połączona z promocją zwyczajów świątecznych oraz prezentacja dorobku kulinarnego i rękodzielniczego KGW.

Do przeglądu zostało zaproszonych 20 Kół Gospodyń Wiejskich z Podbeskidzia, z części województw małopolskiego i śląskiego.

Zespoły przedstawią kolędy, pastorałki oraz scenki jasełkowe. Zaprezentują piękne regionalne stroje, gwarę i zwyczaje Bożonarodzeniowe. Część wykonywanych kolęd i pastorałek to niepowtarzalne autorskie utwory pań z KGW.

Z roku na rok zespoły prezentują coraz wyższy poziom artystyczny, a organizatorzy spodziewają się uczestnictwa kilkuset osób.

/A.M/

Plakat KGW