• 100 lat niepodległości
  • 20 lat Powiatu
UWAGA !
INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 13.11.2017 r.
MINISTERSTWO CYFRYZACJI WPROWADZIŁO NOWY
SYSTEM REJESTRACJI I OBSŁUGI POJAZDÓW: „CEPIK 2.0”.
W ZWIAZKU Z TYM, WYSTĘPUJĄ
UTRUDNIENIA W OBSŁUDZE KLIENTÓW.

Przegląd zespołów kolędniczych KGW

23 Sty 2018

W OSP w Dankowicach pod patronatem burmistrza Wilamowic i starosty bielskiego 28 stycznia odbędzie się IX Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych Kół Gospodyń Wiejskich.

Jego organizatorzy to Rejonowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku- Białej, KGW Dankowice, Gmina Wilamowice i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wilamowicach.

Celem przeglądu cieszącego się coraz większą popularnością wśród członkiń KGW jest prezentacja, zachowanie oraz ochrona tradycji i dziedzictwa kulturowego podbeskidzkiej wsi, promocja obszarów wiejskich i jej bogactwa kulturowego w celu zwiększenia atrakcyjności turystycznej regionu, integracja społeczności wiejskiej połączona z promocją zwyczajów świątecznych oraz prezentacja dorobku kulinarnego i rękodzielniczego KGW.

Do przeglądu zostało zaproszonych 20 Kół Gospodyń Wiejskich z Podbeskidzia, z części województw małopolskiego i śląskiego.

Zespoły przedstawią kolędy, pastorałki oraz scenki jasełkowe. Zaprezentują piękne regionalne stroje, gwarę i zwyczaje Bożonarodzeniowe. Część wykonywanych kolęd i pastorałek to niepowtarzalne autorskie utwory pań z KGW.

Z roku na rok zespoły prezentują coraz wyższy poziom artystyczny, a organizatorzy spodziewają się uczestnictwa kilkuset osób.

/A.M/

Plakat KGW