• 100 lat niepodległości
  • 20 lat Powiatu
ZMIANA GODZIN DYŻURU W PUNKCIE NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W WILAMOWICACH W DNIU 2 LISTOPADA 2018 r.
Dnia 2.11.2018 r. ( piątek) w związku ze skróconym czasem pracy Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego w Wilamowicach, ul. Paderewskiego 3 – nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w godzinach 9:00-13:00.

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Bystrzańskie kolędowanie dzieci i dorosłych

22 Sty 2018

21 stycznia w Bystrej zorganizowano już IX Bystrzańskie Gody.

Organizatorem tego przedsięwzięcia popularyzującego kultywowanie tradycji kolędniczych od lat jest Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bystra „Bystrzańska Inicjatywa”. Gody pod przewodnim tytułem „Kolędnicy – Przebierańcy” rozpoczęli Teresa Pryszcz prezes Zarządu Stowarzyszenia i Grzegorz Gabor naczelnik OSP w Bystrej, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bielskiego. W konkursowej rywalizacji wzięło udział 8 grup kolędniczych, z tego 6 z dziecięcych i młodzieżowych. Dużą popularnością i aplauzem cieszył się występ licznej grupy z Przedszkola Publicznego w Bystrej, dopingowany przez grono pedagogiczne, rodziców i dziadków przedszkolaków.

Wszystkie zespoły przygotowały się bardzo starannie do konkursu. Urzekały kreatywnością i spontanicznością, bogatym repertuarem, barwnymi strojami i pomysłowymi rekwizytami. Przemyślany repertuar zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Wilkowicach, które umiejętnie połączyły współczesność z tradycją, żartobliwe dialogi, skoczne piosenki i akompaniament Fletni Pana wzruszał i bawił do łez. Grupy kolędnicze dorosłych popisały się natomiast znajomością starych pastorałek, przyśpiewek i słownych winszowań. Śmiechu i zabawy nie brakowało.

Komisja, w której udział wzięła również radna Rady Powiatu Janina Janica - Piechota przyznała trzy główne, równorzędne nagrody i trzy wyróżnienia w kategorii dzieci i młodzież a w kategorii zespołów dorosłych dwie nagrody ex aequo zespołów: grupy kolędniczej „Szalona Rodzinka” ze Starego Bielska i dla zespołu Koła Gospodyń Wiejskich Bystra.

/Tekst i foto: A. Macher/