• 100 lat niepodległości
  • 20 lat Powiatu
ZMIANA GODZIN DYŻURU W PUNKCIE NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W WILAMOWICACH W DNIU 2 LISTOPADA 2018 r.
Dnia 2.11.2018 r. ( piątek) w związku ze skróconym czasem pracy Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego w Wilamowicach, ul. Paderewskiego 3 – nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w godzinach 9:00-13:00.

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Dotacje Ziemi Bielskiej - bezpłatne szkolenia

10 Sty 2018

W lutym 2018 roku Lokalna Grupa Działania planuje ogłosić nabory wniosków na podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej - w zakresie produktu lokalnego, ochrony środowiska, wzmacnianie kapitału społecznego i zachowanie dziedzictwa lokalnego.

Z naborów skorzystać mogą mieszkańcy, osoby prowadzące działalność gospodarczą oraz instytucje z obszaru LGD (Bestwina, Buczkowice Czechowice-Dziedzice (sołectwa: Bronów, Zabrzeg, Ligota), Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka, Wilamowice, Wilkowice).

W związku z tym LGD Ziemia Bielska zaprasza wszystkie osoby zainteresowanie pozyskaniem dotacji na bezpłatne szkolenia z przygotowania dokumentacji aplikacyjnej prowadzone przez Marzenę Cieślak, eksperta ds. wdrażania podejścia LEADER w ramach PROW 2014-2020.

Szkolenia odbędą się w siedzibie Starostwa Powiatowego, ul. Piastowska 40, Bielsko-Biała (sala 122) w dniach:

15.01.18 r. podejmowanie działalności gospodarczej

16.01.18 r. rozwijanie działalności gospodarczej; wspieranie współpracy między przedsiębiorcami z branży turystycznej

17.01.18 r. zachowanie dziedzictwa lokalnego; wzmacnianie kapitału społecznego

Formularz zgłoszeniowy i program znajdują się na stronie www.ziemiabielska.pl

Wszelkich informacji udziela Biuro LGD Ziemia Bielska pod nr telefonu: 33 813 69 64.