• 100 lat niepodległości
  • 20 lat Powiatu
ZMIANA GODZIN DYŻURU W PUNKCIE NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W WILAMOWICACH W DNIU 2 LISTOPADA 2018 r.
Dnia 2.11.2018 r. ( piątek) w związku ze skróconym czasem pracy Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego w Wilamowicach, ul. Paderewskiego 3 – nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w godzinach 9:00-13:00.

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Kolędowanie w czechowickim Zespole Szkół nr 4

09 Sty 2018

Zespół Szkół nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach 5 stycznia przekonywał, że nic tak nie zbliża społeczności szkolnej do siebie jak wspólne przeżywanie Bożego Narodzenia w radosnej atmosferze kolędowania. Uroczystość swoją obecnością uświetnili przedstawiciele organu prowadzącego: członkowie Zarządu Powiatu Stanisław Pięta i Katarzyna Adamiec, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sztuki Rady Powiatu Barbara Adamska, radna Rady Powiatu Bielskiego, dyrektor czechowickiej biblioteki Ewa Kmiecik - Wronowicz, a także zastępca dyrektora bielskiej Delegatury Kuratorium Oświaty Elżbieta Sobieska i przewodniczący Rady Rodziców Rafał Pająk, przedstawiciele władz lokalnych oraz dyrektorzy i przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek i instytucji.

W części artystycznej uczniowie zaprezentowali klimatyczną inscenizację, która przypomniała wszystkim dlaczego Sprawca radości przychodzi na ziemię pomiędzy ludzi. Przestawienie dynamicznie przywoływało wiele obrazów z życia codziennego współczesnej rodziny, ale jak przystało na prawdziwe jasełka nie zabrakło również Adama i Ewy z raju, szatana, Świętej Rodziny, pastuszków oraz aniołków. Uczniowie, nauczyciele i rodzice przekonywali zgromadzoną publiczność, że chwałę Nowonarodzonemu można oddawać na różne sposoby. Tanecznym krokiem, wygrywaniem kolęd na różnych instrumentach, śpiewaniem kolęd oraz światowych świątecznych przebojów również w wersji anglojęzycznej, przekazywali radość wszem i wobec.

Chwilę wzruszeń dostarczyli również uczniowie posługujący się mową alternatywnej komunikacji.

Ogromnie cieszy fakt, że rodzice uczniów aktywnie włączyli się w kolędowanie dając popis swoim talentom wokalnym. Podczas radości wspólnego kolędowania, nie można było zapomnieć również o sia Zespół Szkół nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach 5 stycznia przekonywał, że nic tak nie zbliża społeczności szkolnej do siebie jak wspólne przeżywanie Bożego Narodzenia w radosnej atmosferze kolędowania. nie można było zapomnieć o świątecznym stole, tory kusił poczęstunkiem, obfitował w kulinarne niespodzianki, przygotowane przez uczniów, rodziców i nauczycieli szkoły.