• 100 lat niepodległości
  • 20 lat Powiatu
ZMIANA GODZIN DYŻURU W PUNKCIE NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W WILAMOWICACH W DNIU 2 LISTOPADA 2018 r.
Dnia 2.11.2018 r. ( piątek) w związku ze skróconym czasem pracy Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego w Wilamowicach, ul. Paderewskiego 3 – nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w godzinach 9:00-13:00.

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

VII Targi Edukacyjne w Czechowicach - Dziedzicach

06 Gru 2017

5 grudnia w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach – Dziedzicach odbyły się VII Targi Edukacyjne.

Targi otworzyli przedstawiciele powiatu bielskiego: członek Zarządu Powiatu Stanisław Pięta i pełnomocnik Zarządu ds. Oświaty Zofia Jonkisz oraz główny organizator Piotr Łapa.

Główny organizator stowarzyszenie imprezatorzy.pl jak co roku do udziału w imprezie zaprosił uczelnie publiczne i prywatne oraz szkoły policealne, które swoją ofertę edukacyjną skierowały głównie do uczniów klas maturalnych. Na stoiskach nie zabrakło znanych uczelni takich jak Uniwersytet Śląski, Politechnika Gliwicka, Akademia Techniczno - Humanistyczna w Bielsku - Białej, Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa, Śląska Wyższa Szkoła Medyczna czy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Ofertę przygotowały też uczelnie niepubliczne, głównie z Bielska - Białej, Katowic, ale także z Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Mysłowic, Cieszyna i Oświęcimia. Ogólnopolska Sieć Szkół TEB zaprezentowała interesującą ofertę nie tylko dla uczniów, również dla seniorów z bezpłatnymi zajęciami popołudniowymi, finansowanymi ze środków unijnych.

Au Pair America z Amerykańskiego Instytutu w Warszawie zachęcała do pracy i studiów w USA, gdzie większość kosztów związanych z udziałem w programie pokrywa rodzina goszcząca w Stanach Zjednoczonych w zamian za opiekę nad swoimi pociechami. Podobnie Camp America przygotowała oferty wakacji i pracy w USA.

I w tym roku zainteresowanie uczniów czechowickich szkół średnich było duże, stoiska przyciągały profesjonalnie przygotowaną aranżacją, kolorowymi folderami i ulotkami, a także interesującymi gadżetami.

Na ciekawy pomysł wpadli organizatorzy stoiska Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, którzy zachęcali do kręcenia prawdziwym kołem fortuny.

Uwagę przykuwało też stoisko Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza w Bielsku – Białej proponujące nowe kierunki: kosmetologię, wizaż i kreowanie wizerunku, trener zdrowego życia, odnowa biologiczna czy architektura wnętrz. Szkoła ta proponuje także uczniom interesujące bezpłatne warsztaty grafiki komputerowej i animacji, finansowane ze środków UE.

Na targach można też było też znaleźć oferty studiów podyplomowych oraz interesujących zajęć w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

/Tekst i foto: A. Macher/