• 100 lat niepodległości
  • 20 lat Powiatu
ZMIANA GODZIN DYŻURU W PUNKCIE NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W WILAMOWICACH W DNIU 2 LISTOPADA 2018 r.
Dnia 2.11.2018 r. ( piątek) w związku ze skróconym czasem pracy Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego w Wilamowicach, ul. Paderewskiego 3 – nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w godzinach 9:00-13:00.

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Dla honorowych dawców krwi

06 Gru 2017

2 grudnia w siedzibie OSP w Czechowicach – Dziedzicach miała miejsce uroczysta akademia, zorganizowana przez Radę Rejonową Honorowych Dawców Krwi PCK Oddziału Rejonowego w Bielsku – Białej.

Tę miłą uroczystość otworzył Jerzy Zużałek przewodniczący Rejonowej Rady Honorowego Krwiodawstwa przy bielskim PCK, a prezes Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej Bogdan Ogrocki serdecznie przywitał wszystkich honorowych dawców krwi, prezesów Klubów HDK, sponsorów oraz zaproszonych gości, wśród których nie zabrakło: członka Zarządu Powiatu Bielskiego Katarzyny Adamiec, sekretarza Miasta Czechowice-Dziedzice Marka Gazdy, dyrektora Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej księdza Roberta Kasprowskiego, komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, bryg. Zbigniewa Mizery, dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach Stanisława Dyląga.

Wzruszającym momentem było wprowadzenie sztandaru PCK i odśpiewanie przez wszystkich pieśni o Czerwonym Krzyżu – hymnu PCK.

Dla krwiodawców i gości wystąpili także z programem artystycznym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach pod kierunkiem Bernardy Goli i Anny Pilśniak.

Podczas akademii najbardziej zasłużeni honorowi krwiodawcy zostali odznaczeni Odznakami Honorowymi PCK różnych stopni oraz odznakami "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi". W ceremonii dekoracji odznaczeniami towarzyszyli prezesowi: wiceprezes Antoni Kruczek, dyrektor Stanisław Dyląg, członek Zarządu Powiatu Bielskiego Katarzyna Adamiec oraz Alina Macher z Biura Promocji Powiatu.

Warto podkreślić, że najwyższym odznaczeniem Polskiego Czerwonego Krzyża "Kryształowym Sercem" został wyróżniony Eugeniusz Hyski.

Na spotkaniu za wieloletnią i owocną współpracę oraz za wspieranie honorowego krwiodawstwa okolicznościowymi statuetkami wyróżniono kilka instytucji, w tym Starostwo Powiatowe w Bielsku – Białej, w imieniu którego statuetkę odebrała członek Zarządu Powiatu Katarzyna Adamiec, która podkreśliła ważną rolę społeczną oraz godną podziwu i uznania szlachetną, bezinteresowną postawę dawców krwi, ofiarujących drugiemu człowiekowi cząstkę samego siebie, własną krew, która jest bezcennym lekiem ratującym ludzkie życie.

/Tekst i foto: A. Macher/