• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • W Wilamowicach inaugurowano kolejny sportowy rok szkolnyPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Antoni Mleczko z Wilamowic laureatem tegoroczej Nagrody im.ks.LondzinaPowiat Bielski Więcej
UWAGA !
INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 13.11.2017 r.
MINISTERSTWO CYFRYZACJI WPROWADZIŁO NOWY
SYSTEM REJESTRACJI I OBSŁUGI POJAZDÓW: „CEPIK 2.0”.
W ZWIAZKU Z TYM, WYSTĘPUJĄ LICZNE
UTRUDNIENIA W OBSŁUDZE KLIENTÓW.

Liga Szachowa w Kozach

07 Lis 2017

To już tradycja, że drugie starcie adeptów szachów z powiatu bielskiego odbywa się w Domu Kultury w Kozach. Także i w tym roku blisko 100 zawodników właśnie tam toczyło swoje zacięte boje na szachownicy. A jest o co walczy, ponieważ to dopiero półmetek rozgrywek i wciąż jest o co walczyć.

Zanim jednak rozgorzały sportowe emocje wszystkich uczestników przywitał Pan Czesław Pszczółka ze Starostwa Powiatowego, który przypomniał zawodnikom czym jest Powiatowa Liga Szachowa i dopingował ich przed rozgrywkami, przypominając że jeszcze każdy może wspiąć się w górę w tabeli.

Po zawziętych pojedynkach zwycięzcami w swoich kategoriach okazali się w szkołach podstawowych Julia Wojtas, pokonując każdego z rywali, przed Jakubem Gandzlem i Adamem Żadkiewiczem. Wśród gimnazjalistów rywalizację zdominował Paweł Distel, także zwyciężając każdy z siedmiu pojedynków, przed Michałem Cabanem i Michałem Pollakiem.

Na półmetku rywalizacji ciekawie przedstawia się czołówka tabeli ogólnych, gdzie w szkołach podstawowych prowadzi Julia Wojtas z 14 punktami, wyprzedzając Tomasza Makucha (11,5 pkt) oraz Wojciecha Łodzianę, Franciszka Mudynę, Adama Żadkiewicza i Jakuba Gandzla (wszyscy po 11 pkt). W gimnazjach prowadzi Paweł Distel (13,0 pkt) przed Michałem Pollakiem (12 pkt) i Michałem Cabanem (9,5 pkt). Zapewne to między tymi osobami rozegra się walka o podium w tegorocznej edycji Powiatowej Ligi Szachowej, chociaż nieprzewidywalny sport może napisać różne scenariusze.

Następny turniej odbędzie się 28 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Buczkowicach.

/D.C./

Wyniki II Turnieju szkoła podstawowa:

Wyniki II Turnieju gimnazjum:

Klasyfikacja generalna szkoła podstawowa:

Klasyfikacja generalna szkoła podstawowa

Klasyfikacja generalna gimnazjum: