• CZECHOWICE-DZIEDZICE
 • Obradowało XVIII Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich
 • BUCZKOWICE
 • PORĄBKA
 • SZCZYRK
 • JAWORZE
 • JASIENICA
 • KOZY
 • WILAMOWICE
 • WILKOWICE
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 100 lat niepodległości
 • 20 lat Powiatu
 • 1
 • 2
ZMIANA GODZIN DYŻURU W PUNKCIE NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W WILAMOWICACH W DNIU 2 LISTOPADA 2018 r.
Dnia 2.11.2018 r. ( piątek) w związku ze skróconym czasem pracy Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego w Wilamowicach, ul. Paderewskiego 3 – nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w godzinach 9:00-13:00.

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

W Wilamowicach inaugurowano kolejny sportowy rok szkolny

19 Paź 2017

Sportowy rok szkolny w powiecie bielskim 2017 / 2018 uważam za otwartypowiedział Starosta Bielski Andrzej Płonka 17 października b.r. w hali gimnastycznej Zespołu Szkół w Wilamowicach na uroczystej inauguracji sportowego roku szkolnego. W swoim wystąpieniu dodał także, że misją Szkolnego Związku Sportowego jest wychowywanie poprzez sport w duchu filozofii Pier de Kubertena – założyciela Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który uważał sport nie tylko jako środek hartowania ciała, ale przede wszystkim za uniwersalną metodę wychowania współczesnego człowieka w duchu pokoju. Sport szkolny to odgrywa niezwykle istotną rolę w rozwoju dzieci i młodzieży – kontynuował Starosta Bielski - ma pozytywny wpływ zarówno na ich rozwój fizyczny, jak i psychiczny oraz uczy, że systematyczna i wytrwała praca przynosi rezultaty w postaci coraz lepszych osiągnięć. Zdolność współpracy czy zabawa rywalizacyjna, z którą stykają się podczas uprawiania sportu, przydaje się także w życiu codziennym, ucząc funkcjonowania w grupie rówieśniczej.

Dobre wyniki sportowe są m.in. pokłosiem dobrej bazy   sportowej. Nie sposób w tym momencie krótko nie wspomnieć o polepszającej się w naszym powiecie z każdym rokiem infrastrukturze sportowej. Powstają nowe boiska i hale sportowe, remontuje się sale gimnastyczne. Podam tylko ostatnie przykłady: w Wilkowicach oddano do użytku piękny orlik lekkoatletyczny, w Jaworzu buduje się halę sportową, a w bieżącym jeszcze roku rozpoczniemy budowę hali sportowej przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Buczkowicach.

Inauguracyjna uroczystość była także okazją do podsumowania ubiegłorocznych dokonań i tak w minionym roku z satysfakcją odnotowano: na Wojewódzkich Igrzyskach pierwsze miejsca zajęli: sztafetowe biegi przełajowe chłopców i czwórbój lekkoatletyczny chłopców – Szkoła Podstawowa nr 2 Czechowice – Dziedzice oraz Szkoła Podstawowa nr 3 z Ligoty w tenisie stołowym chłopców. Na Wojewódzkiej Gimnazjadzie złote medale zdobyli: dziewczęta i chłopcy w narciarstwie biegowym oraz chłopcy w drużynowych biegach przełajowych ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk z siedzibą w Buczkowicach, natomiast na  Wojewódzkiej  Licealiadzie  drugie miejsce zajęły dziewczęta w drużynowych biegach przełajowych z Liceum Ogólnokształcącego w Czechowicach – Dziedzicach.

Godne odnotowania są także wysokie pozycje w finałach ogólnopolskich gdzie w tenisie stołowym chłopców uczniowie z Ligoty zajęli V miejsce, a w czwórboju lekkoatletycznym chłopców VI miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Czechowicach – Dziedzicach.

Z kolei w POWIATOWEJ rywalizacji w powiatowym  rankingu w kategorii Szkół Podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Czechowicach – Dziedzicach, w kategorii Gimnazjów najlepsze okazało się (po raz kolejny) Gimnazjum w Bystrej, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Zespół Szkół Technicznych i Licealnych z Czechowic – Dziedzic.

Samą uroczystość w Wilamowicach tradycyjnie rozpoczął ceremoniał olimpijski, odegrano hejnał Szkolnego Związku Sportowego i hymn państwowy, występowały mażoretki, a wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in: Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Sportu poseł RP Jacek Falfus, Członkowie Zarządu Powiatu Bielskiego: Katarzyna Adamiec i Stanisław Pięta, burmistrz Wilamowic Marian Trela, wójt Bestwiny Artur Beniowski, wójt Wilkowic Mieczysław Rączka, zastępca wójta Porąbki Paweł Zemanek, Przewodniczący PSZS Dariusz Janko, dyrektor Zespołu Szkół w Wilamowicach Mariola Dylewska – Mitoraj oraz radni powiatu bielskiego: Barbara Adamska, Janina Janica - Piechota, Grzegorz Gawęda, Jerzy Kubik i Jan Stanclik.

Ogólnie w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej 2016 – 2017 finansowanych przez powiat bielski, a organizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy wzięło udział około 3 tyś uczniów. Przy takim zainteresowaniu możemy już mówić o masowości sportu, a przecież o masowość na tym etapie rozwoju dzieci i młodzieży chodzi – powiedział organizator, a zarazem animator sportu powiatowego Czesław Pszczółka ze Starostwa Powiatowego w Bielsku – Białej.

Na spotkaniu środowiska sportowego nie mogło zabraknąć olimpijczyków. Do Wilamowic przybyli: Marian Kasprzyk – mistrz olimpijski z Tokio, Wiktor Krebok – trener reprezentacji Polski w siatkówce na Olimpiadzie w Atlancie, a także mieszkaniec Pisarzowic wybitny  kolarz szosowy, zawodnik drużyny UCI WorldTeams UAE Abu Dhabi, pierwszy polski zwycięzca etapu Vuelta a España Przemysław Niemiec. W specjalnie zainscenizowanej rozmowie, w scenerii olimpijskich zmagań Przemysław Niemiec w rozmowie ze znawcą polskiego olimpizmu Bogdanem Dubielem opowiadał o początkach swojej kariery, o zainteresowaniach pozasportowych, o kulisach wielkich wyścigów kolarskich, o planach na przyszłość (nadal związanych z kolarstwem), o możliwym wyścigu Tour de Wilamowice oraz o tym, że poznał niemal cały świat, a cieszy się że mieszka w powiecie bielskim.

 tekst i foto: Jarosław Jesionka