• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • W Wilamowicach inaugurowano kolejny sportowy rok szkolnyPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Antoni Mleczko z Wilamowic laureatem tegoroczej Nagrody im.ks.LondzinaPowiat Bielski Więcej
UWAGA !
INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 13.11.2017 r.
MINISTERSTWO CYFRYZACJI WPROWADZIŁO NOWY
SYSTEM REJESTRACJI I OBSŁUGI POJAZDÓW: „CEPIK 2.0”.
W ZWIAZKU Z TYM, WYSTĘPUJĄ LICZNE
UTRUDNIENIA W OBSŁUDZE KLIENTÓW.

Brązowy Liść w Zabrzegu

10 Paź 2017

W sobotę 7 października w rajdzie udział wzięło 464 uczestników czyli 15 drużyn zgłoszonych przez szkoły podstawowe i gimnazjalne z terenu powiatu bielskiego oraz z jednej szkoły z Bielska-Białej. Uczniowie wraz z nauczycielami i przewodnikami PTTK dotarli na metę 3 trasami: z Landek Skrzyżowania, z Zabrzega PKP oraz z Goczałkowic PKP. Każdy z uczestników rajdu otrzymał gorący posiłek i plakietkę rajdową.

Rajdowicze uczestnicząc w konkursach mogli zaprezentować swoje talenty muzyczne, a także sprawność fizyczną. W rzucie lotką I miejsce zajął Kubiak Mateusz ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Czechowicach –Dziedzicach, II miejsce zajął Piotr Sokół z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzicy, III miejsce przypadło Błażejowi Matuszek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach.

W rzucie ziemniakiem I miejsce zajął Rafał Seredyński ze Szkoły Podstawowej w Zabrzegu, II miejsce Jakub Daniel z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasienicy, III miejsce Paulina Stanek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Porąbce. W strzelaniu do piłki hokejem do bramki bezkonkurencyjny okazał się Michał Danel z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Mazańcowicach, II miejsce Zajął Konrad Stusek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzicy, III miejsce przypadło Jakubowi Pach z tej samej szkoły.

Nagrody uczestnikom wręczali zaproszeni goście: członek Zarządu Powiatu Katarzyna Adamiec, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Gabor,  sekretarz powiatu Halina Kopeć,  kierownik Biura ds. Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki Jolanta Konior, radna Rady Powiatu Dorota Nikiel oraz wiceprezesi Zarządu Oddziału PTTK Podbeskidzie w Bielsku-Białej Andrzej Kucia i Marek Czader.

Puchar dla najliczniej reprezentowanej szkoły otrzymała Szkoła Podstawowa w Kobiernicach, a dla najliczniejszej drużyny – otrzymał Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jasienicy. Satysfakcja i radość z tego zwycięstwa była ogromna.

Jesienna sceneria sprzyjała dobrej atmosferze, sympatycznej rywalizacji, zaprezentowaniu umiejętności lokalnych i sprawności fizycznej uczestników rajdu. Niewątpliwie powiatowe rajdy integrują najmłodszych miłośników turystyki, uwrażliwiają na piękno przyrody, zachęcają do odkrywania na nowo powiatowych szlaków turystycznych i urokliwych krajobrazów.

/Tekst: A. Macher, foto: D. Czernek/