• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • W Wilamowicach inaugurowano kolejny sportowy rok szkolnyPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Antoni Mleczko z Wilamowic laureatem tegoroczej Nagrody im.ks.LondzinaPowiat Bielski Więcej
UWAGA !
INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 13.11.2017 r.
MINISTERSTWO CYFRYZACJI WPROWADZIŁO NOWY
SYSTEM REJESTRACJI I OBSŁUGI POJAZDÓW: „CEPIK 2.0”.
W ZWIAZKU Z TYM, WYSTĘPUJĄ LICZNE
UTRUDNIENIA W OBSŁUDZE KLIENTÓW.

Wyśpiewali kolejne sukcesy

04 Paź 2017

Podczas odbywających się w dniach 12-17 września 2017 w Lloret de Mar i Barcelonie VII Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Chóralnego "Cançó Mediterrània" oraz Międzynarodowego Konkursu Chóralnego im. Pau Casalsa chórzyści z Mazańcowic pod dyrekcją Krzysztofa Przemyka zdobyli Srebrne Dyplomy w trzech kategoriach: muzyka sakralna, muzyka ludowa i muzyka katalońska, a także specjalne wyróżnienie z nagrodą finansową w kategorii muzyka katalońska.

W konkursie wzięło udział 15 chórów z Hiszpanii, Włoch, Czech, Litwy, Polski i Wysp Owczych.

Poza samym konkursem, niesamowitych wrażeń dostarczył  wszystkim  chórzystom specjalny koncert 14 września w przepięknej gotyckiej Katedrze Św. Eulalii i Św. Krzyża w Barcelonie.

/tekst: Krzysztof Przemyk, foto: archiwum Chóru Hejnał/