• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • W Wilamowicach inaugurowano kolejny sportowy rok szkolnyPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Antoni Mleczko z Wilamowic laureatem tegoroczej Nagrody im.ks.LondzinaPowiat Bielski Więcej
UWAGA !
INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 13.11.2017 r.
MINISTERSTWO CYFRYZACJI WPROWADZIŁO NOWY
SYSTEM REJESTRACJI I OBSŁUGI POJAZDÓW: „CEPIK 2.0”.
W ZWIAZKU Z TYM, WYSTĘPUJĄ LICZNE
UTRUDNIENIA W OBSŁUDZE KLIENTÓW.

Wysoka forma kajakarzy

08 Wrz 2017

W miniony weekend 2-3.09 w Poznaniu na torze regatowym "Malta" odbyły się 80-te Mistrzostwa Polski Seniorów i 6-te Mistrzostwa Polski Młodzików w kajakarstwie klasycznym. Czechowicki MKS reprezentowało 15 zawodników. Wśród seniorów dwukrotnie na podium stanął Marcin Grzybowski zwyciężając w C1 na 5000m, oraz zajmując 2 miejsce w C1 na 500m. Na dystansie 1000m uplasował się tuż za podium na miejscu 4, a na 200m był 7. Juniorzy, którzy rywalizowali z seniorami również zajęli wysokie miejsca w finałach. Osada K4 w składzie: Dawid Byrdek-Dominik Starowicz-Piotr Morawski-Wojciech Pilarz na 1000m była 6, a na 500m 7. Dwójka K2 Starowicz-Pilarz na 200m zajęła 7 miejsce. Natomiast w konkurencji K1 mężczyzn na 5000m Piotr Morawski uplasował się na 8, a Dawid Byrdek na 13 pozycji na 41 startujących zawodników!!

W Mistrzostwach Polski Młodzików na dystansie 2000m startowali zawodnicy z rocznika 2003 i 2004. Najbliżej podium znalazła się osada K2 Jan Paszek-Igor Drewniak, która po zaciętej walce do samego końca zajęła 4 miejsce, przegrywając medal o niespełna sekundę. Na 5 pozycji przypłynęła osada K4 Dawid Janusz-Igor Drewniak-Jan Paszek-Kacper Bąk, a Dawid Janusz w K1 ukończył rywalizację na miejscu 9. Również młodziczki młodsze w K2 Natalia Grzechnik-Dominika Piwko zajęły 9 miejsce, a w K4 wspólnie z Sandrą Brandys i Julią Czech miejsce 12. Chłopcy z rocznika 2004 Kacper Bąk-Mateusz Klimczak w K2 zajęli 14 miejsce, a Klimczak w K1 ukończył na 27 pozycji. Tuz poza finałem miejsce 31 zdobył Oliwier Kluka.

W rywalizacji brało udział 70 klubów z całej Polski a MKS uplasował się na 9 miejscu w punktacji końcowej.