• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • Sportowe podsumowanie 2016 rokuPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Laureat XVIII edycji Nagrody im.ks. LondzinaPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej

Promocja powiatu bielskiego we Frydku - Mistku

06 Wrz 2017

Już w najbliższy piątek 8 września 2017 r. we Frydku – Mistku, odbędzie się impreza plenerowa pn. „Festiwal Miast Partnerskich”, podczas której partnerskie samorządy promować będą atrakcje kulturalno-turystyczne swoich regionów

Powiat bielski prezentować będzie zarówno dziedzictwo kulturowe regionu, jak i tradycyjną kuchnię. Na zorganizowanym stoisku promocyjnym, mieszkańcy i turyści z polsko-czeskiego pogranicza będą mogli otrzymać materiały promocyjne oraz degustować potrawy regionalne przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Bystrej.

Ponadto oprawę artystyczną stoiska zapewni Kapela góralska „Watra” ze Szczyrku prezentująca folklor górali beskidzkich. Promocja powiatu bielskiego odbędzie się w ramach realizacji mikroprojektu pn. "Kultura w kalejdoskopie" - promocja atrakcji kulturowych polsko-czeskiego pogranicza.” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w imprezie!

W ramach projektu zrealizowany został również film promocyjny powiatu bielskiego w wersji polskiej i czeskiej dostępny w serwisie YouTube, pod linkiem:

Film Promocyjny