• CZECHOWICE-DZIEDZICE
  • Obradowało XVIII Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich
  • BUCZKOWICE
  • PORĄBKA
  • SZCZYRK
  • JAWORZE
  • JASIENICA
  • KOZY
  • WILAMOWICE
  • WILKOWICE
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • W Wilamowicach inaugurowano kolejny sportowy rok szkolnyPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Laureat XVIII edycji Nagrody im.ks. LondzinaPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Zapraszamy do Szczyrku na TKB

01 Sie 2017

M.in.na estradzie Skalite w Szczyrku trwa największy przegląd folklorystyczny w Europie, a mianowicie 54 TYDZIEŃ KULTURY BESKIDZKIEJ. Poza licznymi zespołami z Estonii, Bułgarii, Turcji, Węgier, Gruzji, Hiszpanii, Finlandii i Czech można będzie oglądać zespoły z powiatu bielskiego. 3 sierpnia szczyrkowskiej publiczności zaprezentuje się zespół z Jaworza, a w ostatnim dniu, niejako „na deser” wystąpi popularny zespół ONDRASZEK ze Szczyrku. Zapraszamy do gościnnego Szczyrku na TKB. Oto szczegółowy program:

1 sierpnia - wtorek - g. 17.00 MAATASA z Tartu - ESTONIA PLAMYCZE z Sofii - BUŁGARIA SKALNIK z Kamionki Wielkiej MŁODE PODHALE z Nowego Targu ŚWARNI ŁOJCE z Sadku - Kostrzy

2 sierpnia - środa - g. 17.00 SPOD KICEK z Mordarki ZAMOJSZCZYZNA z Zamościa PODHALE z Jurgowa LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej NILÜFER z Bursy - TURCJA

3 sierpnia - czwartek - g. 17.00 ZIEMIA BESKIDZKA z Mesznej JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej JAWORZE z Jaworza PALÓC z Szécsény - WĘGRY SHUAKHEVI z Shuakhevi - GRUZJA, ADŻARIA

4 sierpnia - piątek - g. 17.00 GROJCOWIANIE z Wieprza HOLAN z Zaborza KURPIANKA-CEPELIA z Kadzidła SZCZECINIANIE ze Szczecina CALABRUIX z Llucmajor - HISZPANIA, MAJORKA

5 sierpnia - sobota - g. 17.00 HONT z Krupiny - SŁOWACJA RIINAT JA RIKUT z Holloli - FINLANDIA ROGOZANKI z Rogoźnika ANDRYCHÓW z Andrychowa KONIAKÓW z Koniakowa WIERCHY z Milówki

6 sierpnia - niedziela - g. 17.00 LIPOWIANIE z Lipowej BRENNA z Brennej SZAMOTUŁY z Szamotuł ONDRASZEK ze Szczyrku ROZMARYN z Uherskiego Brodu - CZECHY GUARIONEX z Barcelonety - PORTORYKO