• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • Sportowe podsumowanie 2016 rokuPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Laureat XVIII edycji Nagrody im.ks. LondzinaPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej

Siatkarski Mistrz Świata w Starostwie Powiatowym

14 Lip 2017

Piłka siatkowa jest bodaj najpopularniejszą dyscypliną sportową w naszym kraju. Niezwykle cieszymy się z sukcesów naszych siatkarzy nie inaczej było też gdy polscy juniorzy zdobyli na ostatnich Mistrzostwach Świata złoty medal.

Jednym z zawodników najlepszej drużyny świata jest mieszkaniec powiatu bielskiego Radosław Gil zamieszkały w Kozach.

Ten niezwykle sympatyczny, dwudziestoletni, wiecznie uśmiechnięty zawodnik spotkał się w Starostwie Powiatowym w Bielsku – Białej z władzami samorządowymi powiatu. Serdeczne gratulacje młodemu mistrzowi złożyli: Wicestarosta Bielski Grzegorz Szetyński, Członkowie Zarządu Powiatu Bielskiego Katarzyna Adamiec i Stanisław Pięta oraz kierownik Biura Promocji Jolanta Konior.

Spotkanie trwało ponad godzinę, Radek opowiadał o początkach swojej kariery. Wiele zawdzięcza swoim rodzicom, którzy są trenerami siatkarskimi, przez dwa lata grał i trenował w Czechowicach – Dziedzicach, gdzie uczęszczał do Gimnazjum nr 2, potem był BBTS Bielsko – Biała, a od dwóch występował w czołowym polskim klubie z Jastrzębia. Ma 190 cm wzrostu, jest rozgrywającym (czyli mózgiem zespołu), a o powołaniu do reprezentacji Polski powiedział: Było to dla mnie wielkie wyróżnienie. Na pewno jestem zadowolony z faktu, że trener Sebastian Pawlik obserwował mnie w czasie sezonu w Jastrzębskim Węglu, bo w Plus Lidze zbyt wiele nie grałem w tym roku i pełniłem w ekipie rolę zmiennika. Dla takiego zawodnika jak ja było to bardzo budujące, że będę mógł dołączyć do kadry i walczyć choć trochę na swojej pozycji. To też nie była do końca rywalizacja, ponieważ ta grupa od początku już była ukształtowana i od początku wiedziałem, że będę tym drugim rozgrywającym.

W ostatnich dniach Radosław podpisał kontrakt z wicemistrzem Słowenii, a o swoich planach mówi: Na teraz chciałbym spędzić dobry rok za granicą, rozwinąć swoje siatkarskie umiejętności, a jeśli wszystko będzie sprzyjało, to zdobyć mistrzostwo Słowenii i zajść jak najdalej w pucharach europejskich. Na przyszłość – znaleźć się w seniorskiej kadrze narodowej.

Złoty medalista świata mówi, że siatkówka jest Jego największą pasją, podjął także studia w Opolu, ale każdą wolną chwilę nadal będzie spędzać w domu rodzinnym w Kozach.

Jarosław Jesionka