• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • Sportowe podsumowanie 2016 rokuPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Laureat XVIII edycji Nagrody im.ks. LondzinaPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej

Młodzież z Kicmania w Powiecie Bielskim

13 Lip 2017

Na zaproszenie starosty bielskiego w naszym regionie od 11 lipca przebywa 27 –osobowa grupa młodzieży z partnerskiego Powiatu Kicmań na Ukrainie.

Młodzież przyjechała do nas w ramach współpracy i wzajemnych kontaktów Powiatu Bielskiego z Powiatem Kicmań, która nieprzerwanie trwa od 2001 roku.

Grupa na czele z księdzem Stanisławem Smolczewskim proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czerniowcach, inicjatorem i ambasadorem tej współpracy zwiedza nasz powiat i region, a także Kraków, Wieliczkę, Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską. Oprócz zwiedzania, młodzi ludzie zapoznają się także z naszą kulturą, obyczajami, tradycją, historią.

Podczas wizyty planowane jest też spotkanie w Starostwie Powiatowym w Bielsku – Białej ze starostą Andrzejem Płonką i Zarządem Powiatu Bielskiego.

/Tekst: A. Macher, foto: D.Czernek/