• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • W Wilamowicach inaugurowano kolejny sportowy rok szkolnyPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Antoni Mleczko z Wilamowic laureatem tegoroczej Nagrody im.ks.LondzinaPowiat Bielski Więcej
UWAGA !
INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 13.11.2017 r.
MINISTERSTWO CYFRYZACJI WPROWADZIŁO NOWY
SYSTEM REJESTRACJI I OBSŁUGI POJAZDÓW: „CEPIK 2.0”.
W ZWIAZKU Z TYM, WYSTĘPUJĄ LICZNE
UTRUDNIENIA W OBSŁUDZE KLIENTÓW.

Młodzież z Kicmania w Powiecie Bielskim

13 Lip 2017

Na zaproszenie starosty bielskiego w naszym regionie od 11 lipca przebywa 27 –osobowa grupa młodzieży z partnerskiego Powiatu Kicmań na Ukrainie.

Młodzież przyjechała do nas w ramach współpracy i wzajemnych kontaktów Powiatu Bielskiego z Powiatem Kicmań, która nieprzerwanie trwa od 2001 roku.

Grupa na czele z księdzem Stanisławem Smolczewskim proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czerniowcach, inicjatorem i ambasadorem tej współpracy zwiedza nasz powiat i region, a także Kraków, Wieliczkę, Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską. Oprócz zwiedzania, młodzi ludzie zapoznają się także z naszą kulturą, obyczajami, tradycją, historią.

Podczas wizyty planowane jest też spotkanie w Starostwie Powiatowym w Bielsku – Białej ze starostą Andrzejem Płonką i Zarządem Powiatu Bielskiego.

/Tekst: A. Macher, foto: D.Czernek/