• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • W Wilamowicach inaugurowano kolejny sportowy rok szkolnyPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Antoni Mleczko z Wilamowic laureatem tegoroczej Nagrody im.ks.LondzinaPowiat Bielski Więcej
UWAGA !
INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 13.11.2017 r.
MINISTERSTWO CYFRYZACJI WPROWADZIŁO NOWY
SYSTEM REJESTRACJI I OBSŁUGI POJAZDÓW: „CEPIK 2.0”.
W ZWIAZKU Z TYM, WYSTĘPUJĄ LICZNE
UTRUDNIENIA W OBSŁUDZE KLIENTÓW.

„Jest Biały… Bielsko-Biały”

11 Lip 2017

Historia Fiata 126p znana jest większości Polaków, lecz chyba nikt nie przypuszczał jak bardzo zmieniać się będą losy tego modelu. Najpierw przedmiot pożądania, później obiekt żartów i drwin a teraz prawdziwy powód do dumy dla Bielska-Białej i regionu. A wszystko za sprawą aktywnych ludzi, którzy z iskierki wznieconej przez Monikę Jaskólską wzbudzili prawdziwy pożar. Stało się tak przez zdjęcia Toma Hanksa z Budapesztu, na których pozował przy Fiacie 126p. Postanowiono więc sprezentować gwieździe jeden egzemplarz "Maluszka". Po kilku miesiącach prac nad samochodem prezent dla aktora ujrzał światło dzienne. Był festyn, tort, atrakcje i koncerty. Wszystko to z okazji urodzin wielkiego Hollywoodzkiego aktora. Teraz specjalnie odnowiony egzemplarz, w którego odbudowę i pełną renowację wiele pracy włożyli lokalni przedsiębiorcy, rusza w trasę po całej Polsce by na przełomie września i października trafić do rąk nowego właściciela.

I wydawałoby się, że cała ta akcja jest tylko promocją miasta i regionu, gdyby nie fakt, że obecnie skromne 20-parę koni mechanicznych tego „Malucha” napędzaja inicjatywę „Nie wypada nie pomagać” na rzecz powiatowego Szpitala Pediatrycznego. To wspaniałe przedsięwzięcie, którego czwartą edycję obserwujemy w tym roku, pomoże w zdobyciu środków na rzecz budowy nowego oddziału w tej placówce. Właśnie w czasie swojego objazdu po kraju ten wyjątkowy „Maluch” pociągnie przyczepę ze świnką-skarbonką, gdzie zbierane będą datki na szpital. Ile pieniędzy przyniesie całą akcja -nie wiadomo. Pewne jest jednak to- że Tom Hanks podwoi zebraną kwotę.

Więcej zdjęć na profilu powiatu bielskiego na facebooku : https://www.facebook.com/bielskicounty/posts/227453841109306

/D.C./