• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • W Wilamowicach inaugurowano kolejny sportowy rok szkolnyPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Antoni Mleczko z Wilamowic laureatem tegoroczej Nagrody im.ks.LondzinaPowiat Bielski Więcej
UWAGA !
INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 13.11.2017 r.
MINISTERSTWO CYFRYZACJI WPROWADZIŁO NOWY
SYSTEM REJESTRACJI I OBSŁUGI POJAZDÓW: „CEPIK 2.0”.
W ZWIAZKU Z TYM, WYSTĘPUJĄ LICZNE
UTRUDNIENIA W OBSŁUDZE KLIENTÓW.

Delegacja powiatu zielonogórskiego w bielskim Starostwie

07 Lip 2017

Spotkanie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bielsku – Białej dotyczyło funkcjonowania nowego Beskidzkiego Związku Powiatowo – Gminnego. Goście zainteresowani byli zasadami tworzenia związku, jego funkcjonowania, sposobem finansowania, dopłatami do biletów, systemem zarządzania.

Powiat zielonogórski składa się z 9 gmin i liczy 75,5 tysiąca mieszkańców. Od stycznia tego roku również funkcjonuje tam Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny, dlatego samorządowców interesowały nasze doświadczenia w dziedzinie prowadzenia i realizacji zadań transportu zbiorowego.

W spotkaniu udział wzięli starosta bielski Andrzej Płonka oraz przewodniczący Zarządu Beskidzkiego Związku Powiatowo – Gminnego, wójt gminy Jaworze Radosław Ostałkiewicz, którzy dzieli się swoimi doświadczeniami. Starosta wskazywał na dobre praktyki w naszym partnerskim powiecie, w Rhein – Erft w Niemczech, m.in. w kwestii dobrej organizacji komunikacji, której finalnym efektem było wprowadzenie tam wspólnego biletu na wszystkie rodzaje środków transportu.

Goście zapoznali się także z funkcjonowaniem PKS S.A. w Bielsku – Białej, infrastrukturą, sprzętem, sposobem zarządzania.

Na sprawy transportu i komunikacji uczymy się patrzeć wspólnotowo i całościowo, związek jest naszą wspólną wartością, gdzie jakość transportu jest rzeczą najważniejszą – mówił przewodniczący Zarządu Beskidzkiego Związku R. Ostałkiewicz.

Starosta bielski A. Płonka zaproponował, by w przyszłości zorganizować spotkanie z udziałem wszystkich samorządów, które założyły wspólne związki komunikacyjne i na takim forum wymienić doświadczenia i dobre praktyki.

/A.Macher/