• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • Sportowe podsumowanie 2016 rokuPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Laureat XVIII edycji Nagrody im.ks. LondzinaPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej

Czesław Kubik stypendystą Ministra Kultury

07 Lip 2017

Twórca ludowy Czesław Kubik, mieszkaniec Czechowic-Dziedzic, znany i ceniony artysta otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w konkursie stypendia twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury na rok 2017.

Wielokrotnie nagradzany w licznych konkursach rzeźbiarskich m.in.: „Rodzina od zalotów do wesela – zwyczaje i obrzędy” - nagroda Grand Prix w Wilkowicach, „Święty Jan Paweł II – patron rodzin” - III miejsce w Suchej Beskidzkiej, „Matka Boska Makowska” - III miejsce w Makowie Podhalańskim, „Zwyczaje i obrzędy polskie – od zwiastowania do Zielonych Świąt” w Wilkowicach, „Święty Mikołaj w sztuce ludowej” - II miejsce w Bystra-Sidzina, „Zabawki tradycyjne” - II miejsce w Bielsku-Białej, „Matka Boska Nieustającej Pomocy” - II miejsce w Zawoi, „Święci i patronowie” - II miejsce w Katowicach oraz „Zabawki ludowe – pojazdy” - II nagrodę w Bielsku –Białej i Dolnym Kubinie.

Jako swoiste ukoronowanie swojej wieloletniej pracy rzeźbiarskiej pan Czesław Kubik otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt „Wybrane prace rolnicze i zwyczaje wiejskie w okres rocznym” został wysoko oceniony przez ekspertów Komisji opiniującej wnioski. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński wyraził nadzieję, iż pomyślna realizacja projektu, dzięki otrzymanemu stypendium, przyczyni się do dalszego rozwoju artystycznego oraz upowszechniania kultury w naszym społeczeństwie. Od stycznia do czerwca 2017 roku pan Czesław realizował wspomniany projekt. Efekty pracy podziwiać będzie można w Muzeum Regionalnym w Bestwinie od 20 lipca do 15 września. Wystawa dostępna będzie również w Regionalnym Ośrodku Kultury w Bielsku-Białej od 20 września. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Projekt „Wybrane prace rolnicze i zwyczaje wiejskie w okres rocznym” Czesława Kubika zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

"Zrealizowana w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego".