• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • W Wilamowicach inaugurowano kolejny sportowy rok szkolnyPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Antoni Mleczko z Wilamowic laureatem tegoroczej Nagrody im.ks.LondzinaPowiat Bielski Więcej
UWAGA !
INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 13.11.2017 r.
MINISTERSTWO CYFRYZACJI WPROWADZIŁO NOWY
SYSTEM REJESTRACJI I OBSŁUGI POJAZDÓW: „CEPIK 2.0”.
W ZWIAZKU Z TYM, WYSTĘPUJĄ LICZNE
UTRUDNIENIA W OBSŁUDZE KLIENTÓW.

Smakowita noc w bibliotece

18 Maj 2017
To był wyjątkowy wieczór w bibliotece, a właściwie wyjątkowa noc.13 maja, po raz kolejny Książnica Beskidzka zorganizowała dla czytelników nocne atrakcje z atrakcjami, których przewodnim motywem było gotowanie, jedzenie, smakowanie i degustacja.

Odwiedzających bibliotekę przyciągnęły też dwa spotkania – z Anną Jurksztowicz –znaną wokalistą jazzową, producentką muzyczną i miłośniczką dobrego jedzenia oraz autorką książki IQuchnia czyli kuchnia zdrowa, inteligentna, rozsądna. Pani Anna podkreślała w rozmowie, że nasze codzienne wyżywienie to najważniejsza inwestycja w zdrowie, nastrój, humor, pogodę ducha. Jedzenie to nasze paliwo, bez którego nie ma życia, ważne też jest jego przygotowanie, podanie, rytuał, który powinien mu towarzyszyć. Kropką nad i tego spotkania był mini recital artystki, zwłaszcza zaśpiewana razem z publicznością popularna piosenka „Na dobre i na złe.”
Drugim magnesem dla czytelników było spotkanie z Arturem Michną znanym krytykiem kulinarnym, podróżnikiem, smakoszem, publicystą, ekspertem, który certyfikuje restauracje w kraju. Jego praktyczne porady, odpowiedzi na pytania oraz prezentacja o historii restauracji z

Podczas nocy w bibliotece degustowano wspaniałe, pyszne potrawy przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Hecznarowicach. Potrawy te próbował też Artur Michna, który zachwycił się zwłaszcza opiekanymi w zalewie octowej pieczarkami. Gospodynie z Hecznarowic nie tylko zaprezentowały przygotowane przez siebie potrawy, ale także pokazały swoje umiejętności lokalne i muzyczne z powodzeniem występując w zespole regionalnym „Echo”.

Wiele frajdy miały przede wszystkim dzieci, Najmłodsi czytelnicy brali udział w różnych quizach, konkursach, warsztatach kulinarnych, które prowadziła Joanna Krzyżanek, autorka uwielbianych przez dzieci książek o Cecylii Knedelek.

Program „Jak smakuje biblioteka nocą” zrealizowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

/A.M/