• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • „Plony jesieni” opanowały „Święto Powiatu Bielskiego”Powiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Laureat XVIII edycji Nagrody im.ks. LondzinaPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej

Zmarł dr Sławomir Wojtulewski

11 Kwi 2017

Jest to smutna wiadomość dla całego środowiska sportowego na Podbeskidziu. W wieku 72 lat zmarł dr Sławomir Wojtulewski.

Dr Sławomir Wojtulewski był postacią w środowisku sportowym doskonale znaną. Ceniono jego ogromną wiedzę, którą przez lata wykorzystywał dla rozwoju sportu w beskidzkim regionie. W ostatnim okresie jego czas pochłaniała Beskidzka Rada Olimpijska, w której niezwykle aktywnie pełnił rolę prezesa od maja 2015 roku. Był jednocześnie przewodniczącym Rady Sportu przy prezydencie miasta Bielska-Białej. Autor znakomitych felietonów na internetowych portalach sportowych. Autor kilku książek.

Ś.p. Sławomir Wojtulewski w latach 70. był klubowym lekarzem i działaczem sekcji bokserskiej BBTS Włókniarz Bielsko-Biała. W latach 90. działał jako wiceprzewodniczący sekcji siatkówki kobiet BKS Stal Bielsko-Biała. Bielskie kluby – Podbeskidzie, BKS oraz BBTS – wspierał również jako sponsor. Był ponadto przez kilka lat prezesem piłkarskiej drużyny oldbojów „Bielskie Orły”, skupiającej dawne gwiazdy beskidzkiego futbolu.

Do końca życia aktywny, jeszcze w październiku ub. roku uczestniczył w Porąbce w inauguracji powiatowego sportowego roku sportowego (patrz foto). W 1999 roku otrzymał Złoty Medal za Zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego, przyznany przez kapitułę Polskiego Ruchu Olimpijskiego.

Pogrzeb ś.p. Sławomira Wojtulewskiego odbędzie się 12 kwietnia (środa) o godzi 15,00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (przy dworcu PKS).

/J.J./