• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • W Wilamowicach inaugurowano kolejny sportowy rok szkolnyPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Antoni Mleczko z Wilamowic laureatem tegoroczej Nagrody im.ks.LondzinaPowiat Bielski Więcej
UWAGA !
INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 13.11.2017 r.
MINISTERSTWO CYFRYZACJI WPROWADZIŁO NOWY
SYSTEM REJESTRACJI I OBSŁUGI POJAZDÓW: „CEPIK 2.0”.
W ZWIAZKU Z TYM, WYSTĘPUJĄ LICZNE
UTRUDNIENIA W OBSŁUDZE KLIENTÓW.

Tour de Pologne na terenie powiatu bielskiego

06 Kwi 2017

Jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich w Europie Tour de Pologne w tym roku przebiegać będzie m.in. trasami powiatu bielskiego. 31 lipca b.r. kolarze w Zasolu Bielańskim (gmina Wilamowice) wjadą na teren powiatu bielskiego, przejadą przez Pisarzowice, dalej Bielsko – Białą i ponownie powiat bielski czyli gminy Wilkowice, Buczkowice i Szczyrk. To właśnie w Szczyrku, pod hotelem Orle Gniazdo  zlokalizowana będzie meta.

6 kwietnia b.r. w Starostwie Powiatowym odbyło się robocze spotkanie służb zabezpieczających wspomniany wyścig. Prowadził je Starosta Bielski Andrzej Płonka, a uczestniczyli w nim m. in. z – ca Komendanta Miejskiego Policji Krzysztof Gałuszka, z - ca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Grygier, prezes powiatowej OSP Stanisław Nycz, przedstawiciele gmin przez które przebiegać będzie 74 edycja Tur de Pologne, przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych oraz Czesław Pszczółka Specjalista ds. Sportu w tutejszym Starostwie.

Omawiano logistyczne aspekty tego niezwykle trudnego, dużego i ważnego sportowego przedsięwzięcia, powołano także koordynatorów poszczególnych odcinków.

Kolejne spotkanie grupy roboczej przewidziano na miesiąc maj.

/J.J./