• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • Sportowe podsumowanie 2016 rokuPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Laureat XVIII edycji Nagrody im.ks. LondzinaPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej

KS Bestwinka zdobyła Puchar Starosty Bielskiego

20 Mar 2017

W hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wilkowicach rozegrano ostatni turniej w ramach Powiatowej Halowej Ligi Żaków w piłce nożnej o Puchar Starosty Bielskiego.

W zawodach udział wzięło 5 drużyn z rocznika 2006 i młodsi: Szkółka Piłkarska CS-W Kozy, LKS Drzewiarz Jasienica, GOSiR Wilkowice, LKS Pasjonat Dankowice i KS Bestwinka. W sumie przez 5 edycji rozegrano  95 meczów. Każda drużyna rozegrała  19 meczy.

Puchar Starosty Bielskiego powędrował do klubu z Bestwinki. Zawodnicy odebrali także z rąk prezesa Wydawnictwa Prasa Beskidzka Mirosława Galczaka nagrodę dla  najbardziej bramkostrzelnej ekipy. KS Bestwinka trafiała do bramki 50 razy, z czego aż 31 bramek strzelił jej najlepszy snajper i piłkarz - Kacper Czulak.

Drugie miejsce w zawodach przypadło Wilkowicom (najlepszy zawodnik Radosław Górkiewicz), trzecie - Dankowicom (najlepszy zawodnik Jakub Kluczny), czwarte - Jasienicy (najlepszy zawodnik Szymon Pysz), a piąte - Kozom (najlepszy zawodnik Michał Kwaśniak).

Nagroda Redakcji pisma samorządowego „Mój Powiat” trafiła natomiast do Sebastiana Zajaca, najlepszego bramkarza turnieju (KS Bestwinka).

Puchary, medale, dyplomy i nagrody młodym piłkarzom wręczali: Wicestarosta Bielski Grzegorz Szetyński oraz Czesław Pszczółka – specjalista ds. sportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, który  zaznaczył, że ten turniej, który ma kilkunastoletnią historię dobrze wpływa na powiatową integracje najmłodszych adeptów piłki nożnej, konfrontują oni swoje sportowe umiejętności przy okazji dobrze się bawiąc. Przypomniał, że w pierwszych edycjach powiatowego turnieju brał udział Maciek Sadlok z Dankowic aktualny reprezentant Polski w piłce nożnej.

Patronat medialny nad turniejem sprawowała Kronika Beskidzka i portal: beskidzka24.pl.

Tekst i foto: Jarosław Jesionka