• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • Laureat XVIII edycji Nagrody im.ks. LondzinaPowiat Bielski Więcej

Utalentowani recytatorzy

20 Mar 2017

W Miejskim Domu Kultury w  Czechowicach-Dziedzicach odbyły się Eliminacje  Powiatowe 62 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Konkurs zorganizowali Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Art.” oraz Miejski Dom Kultury w Czechowicach – Dziedzicach.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom kultury słowa, interesującą interpretację utworów, ciekawy dobór repertuaru, jury było pod wrażeniem ogólnego wyrazu artystycznego przedstawianych przez uczestników konkursu utworów.

Komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Grygierczyk – aktorka Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, Alina Macher – przedstawiciel Biura Promocji Powiatu Bielskiego oraz Leszek Miłoszewski – dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej, przewodniczący komisji, zadecydowała o przyznaniu nagród i zakwalifikowaniu do Eliminacji Rejonowych następujących osób:

Turniej recytatorski: Julia Janczukowska – uczennica LO w Kozach, Kamil Zieleźnik – uczeń LO w Kozach

Turniej recytatorki - kategoria dorosłych: Katarzyna Socha – Teatr Heliotrop / przy POPP „ART.” w Czechowicach- Dziedzicach, Tomasz Porębski - Teatr Heliotrop / przy POPP „ART.” w Czechowicach- Dziedzicach.

Turniej poezji śpiewanej: Piotr Maga - Miejski Dom Kultury w Czechowicach – Dziedzicach.

Laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w rejonowym konkursie recytatorskim – jednym z najstarszych i prestiżowych artystycznie turniejów recytatorskich.

/ A.M./