• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • Laureat XVIII edycji Nagrody im.ks. LondzinaPowiat Bielski Więcej

Podsumowanie Programu Rodzina plus

28 Lut 2017

W sali sesyjnej przy Starostwie Powiatowym w Bielsku – Białej Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed i wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz spotkali się z samorządowcami i przedstawicieli miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej. Było to roczne podsumowanie Programu Rodzina Plus na terenie naszego województwa z uwzględnieniem również subregionu bielskiego. Mówiono o pozytywnych skutkach przede wszystkim programu 500 plus z którego w województwie śląskim skorzystało ponad 380 tyś dzieci. To m. in. dzięki temu programowi stopień ubóstwa spadł z 12 % do poniżej 1%. Można po niemal roku funkcjonowania programu zaobserwować można wzrost standardu życia rodzin czy wzrost konsumpcji. Mówiono także o programie Senior plus i programie „Za życiem”.

Minister St. Szwed zapowiedział, że dalsza realizacja programu nie jest zagrożona. Jest zapewnione finansowanie zarówno w tegorocznym budżecie, jak i w następnych latach - podkreślił wiceminister. Dodał, że program jest dobrze realizowany, co jest zasługą pracowników ośrodków pomocy społecznej, samorządów gminnych i powiatowych oraz urzędu wojewódzkiego.

We wspomnianym spotkaniu uczestniczył poseł na Sejm RP Jacek Falfus, senator RP Andrzej Kamiński, Przewodniczący Rady Powiatu Bielskiego Jan Borowski, wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński oraz radni powiatu bielskiego, żywieckiego i cieszyńskiego.

/J.J./